Answer :
Answer:
$2.5/card
Explanation:
Unit price is the price for buying one item.
Here given:
- total greeting cards: 4
- total cost: $10
Unit price :-
- total cost ÷ total units
- 10 ÷ 4
- $2.5 per card
Answer:
$2.5/card
Explanation:
Unit price is the price for buying one item.
Here given:
Unit price :-