AJTHEGOAT1 AJTHEGOAT1 Today at 11:33 AM Mathematics Answered Find the cost of 1 pint of ice cream when 3 quarts of ice cream cost $3.60. Round your answer to the nearest cent. Write your answer in decimal form. Hint: 1 quart= 2 pints.