Bhbhaddie
Answered

A bakery sells packages of 10 bagels for $3.69. If the bakery starts selling the bagels in packages of 12, how much would you expect a package of 12 to cost?

Answer :

$4.43 rounded because you would divide 3.69 by 10 and multiply that by 12.

Other Questions