moqpalz
Answered

Charlie bought a 2 1/2 pound bag of oranges for $3.75. What is the cost of one pound of oranges?

Answer :

jijishero
Charlie bought 2.5 lb/pounds of oranges for a total of $3.75

One pound of oranges equals to $1.50

Other Questions