Answer :

mkekiara

Answer:

The total cost would be $22.49

Step-by-step explanation:

There are 16 ounces per pound, divide 52 by 16 to get 3.25 pounds. Multiply 3.25 pounds by 6.92 to get your total cost of $22.49. :-)

Other Questions