Answer :
Answer:
The total cost would be $22.49
Step-by-step explanation:
There are 16 ounces per pound, divide 52 by 16 to get 3.25 pounds. Multiply 3.25 pounds by 6.92 to get your total cost of $22.49. :-)
Answer:
The total cost would be $22.49
Step-by-step explanation:
There are 16 ounces per pound, divide 52 by 16 to get 3.25 pounds. Multiply 3.25 pounds by 6.92 to get your total cost of $22.49. :-)