Answer :
Answer:
$0.85 per tomato
Step-by-step explanation:
A unit rate is the cost for one item. Like $0.99 for this one bag of skittles.
So $3.40 divided by four is $0.85.
Answer:
$0.85 per tomato
Step-by-step explanation:
A unit rate is the cost for one item. Like $0.99 for this one bag of skittles.
So $3.40 divided by four is $0.85.