Answer :

mofurun123

Answer:

$0.85 per tomato

Step-by-step explanation:

A unit rate is the cost for one item. Like $0.99 for this one bag of skittles.

So $3.40 divided by four is $0.85.

The unit rate would be 0.85. If you divide 3.40 by 4 you 0.85

Other Questions